У 24 країнах світу "Pew Research Сentr" провели дослідження, згідно з яким виявили, що погляди на росію переважно негативні.
У середньому 82% опитаних сказали, що вони мають негативну думку про країну, у порівнянні з 15%, які сказали, що мають сприятливе ставлення.
У 19 країнах, більшість висловлює негативне ставлення до росії. В Австралії, Нідерландах, Японії, Польщі, Іспанії, Швеції, Великій Британії та США ця частка становить щонайменше дев’ять із десяти.
Найбільш негативно ставляться до росії у Польщі: 98% висловлюють негативне ставлення до рф.
З Європи найбільш прихильно до росії ставляться греки. Близько третини мешканців кажуть, що мають принаймні певну прихильність до країни.
Індія виділяється як єдина країна, де більшість (57%) має позитивне ставлення. Погляди також менш негативні в Індонезії, Кенії та Нігерії, де приблизно чотири з десяти кажуть, що мають сприятливу думку.
У 2022 році, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, ставлення до російської федерації майже в кожній країні досягло рекордно низького рівня. Негативне ставлення в цих країнах збереглося в 2023 році, а також погіршилося в Німеччині, Ізраїлі та Іспанії.
В Аргентині, Бразилії та Південній Африці позитивні погляди на рф також знизилися після останнього опитування цих країн у 2019 році. Наприклад, в Аргентині частка тих, хто позитивно ставиться до росії, знизилася майже на 20%.
Погляди відрізняються залежно від віку: у дев’яти країнах люди віком до 40 років частіше мають прихильне ставлення до росії.
Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Велика Британія ввела санкції проти громадян росії, причетних до депортації українських дітей. Йдеться про 14 росіян.