У Німеччині бракує людей для збільшення армії до 260 000 за вимогами НАТО

У Німеччині бракує людей для збільшення армії до 260 000 за вимогами НАТО

У Німеччини великі проблеми з пошуком військових для розширення армії з нинішніх 180 000 осіб до 260 000, як того вимагає НАТО. Плюс потрібні ще сотні тисяч резервістів на випадок війни, пише Bloomberg.

Ключова проблема з набором військових полягає у тому, що у Німеччині старішає населення, молодих працівників бракує. Компанії вже борються за кожного спеціаліста, тому армії важко конкурувати з бізнесом.

Так, минулого місяця канцлер ФРН Фрідріх Мерц заявив німецьким компаніям, що кадрові проблеми, а не фінансування, стануть "вирішальною проблемою" у створенні найсильнішої армії на континенті. Він навіть попросив бізнес тимчасово звільняти робітників, щоб ті йшли вчитися військовій справі.

Подібні заяви влади підігрівають дискусії про необхідність поновлення в країні призову в армію, скасованого у 2011 році. Соцопитування показують, цю ідею підтримують близько 55% німців. Водночас коаліційний уряд наразі розглядає лише добровільну модель служби, як у Швеції.

До кінця літа, як очікується, уряд Німеччини прийме закон про добровільну службу, який запрацює вже з січня. В Міноборони розраховують завдяки цьому залучити понад 110 000 призовників до 2030 року.

Економісти, своєю чергою, вважають, що призов може зашкодити країні. Німеччина останні два роки і так в кризі, і їй дуже потрібні робочі руки для відновлення економіки.

"Нам потрібно, щоб в армію йшли ті, хто справді підходить для військової служби, а не ті, хто більше потрібен в економіці", - пояснює економіст Енцо Вебер.

За його оцінкою, якщо забрати з ринку праці найкращих молодих спеціалістів, це може сильно вдарити по всій німецькій економіці.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Данії 1 липня набув чинності закон, прийнятий ще у 2023 році, який зобов'язує жінок проходити військову службу нарівні з чоловіками

Головне