У музеї "Батьківщина-мати" презентували книгу про культурну спадщину Січових стрільців

У музеї

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулася презентація нової книги "Ой, у лузі червона калина" авторства Лесі Башняк (Червінської). Видання досліджує культурну спадщину Українських січових стрільців та її вплив на сучасну українську ідентичність.

"Зараз як ніколи, українці мають дякувати героям сьогодення і пам'ятати героїв попередніх поколінь, утверджувати свою ідентичність та самобутність і закладати фундамент цінностям, які є важливими для розвитку та успіху в сучасному світі в післявоєнний час", – наголосила Леся Червінська під час презентації.

Заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар підкреслила особливе значення видання: "Така книга про історію, культуру та боротьбу за свободу об'єднує українців, показує, як творчість може бути зброєю, вчить вірити у перемогу".

Дослідження розкриває стрілецьку творчість як унікальний феномен української культури, що набув нового звучання під час сучасної боротьби за незалежність. Авторка представляє широкий спектр мистецької спадщини – від літератури до музики, демонструючи їх роль у формуванні національної свідомості.

У презентації взяли участь визначні представники культурної та наукової спільноти, зокрема американський медіаексперт Пітер Померанцев, речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов та провідні українські науковці. Серед почесних гостей були професор Микола Литвин, Народна артистка України Ольга Бенч та доктор історичних наук Павло Гай-Нижник.

Захід супроводжувався відкриттям спеціальної експозиції, що представила унікальні фотоматеріали з історії Українського січового стрілецтва.

Як писали "Ми-Україна" раніше, генеральний штаб ЗСУ офіційно спростував інформацію, опубліковану британським виданням The Guardian, щодо масового переведення військовослужбовців підрозділів протиповітряної оборони у піхотні частини на фронті.

Головне