У Міноборони пояснили ситуацію з нібито масовим зняття броні з медичних працівників: “Мова не про масовість, а про відповідальне кадрове рішення для порятунку життів”.
Про це йдеться в оборонному відомстві.
За їхньою інформацією, запит Міноборони до МОЗ стосується лише фахівців дефіцитних спеціальностей, які пройшли підготовку за військово-обліковими спеціальностями та необхідні для доукомплектування медичних підрозділів ЗСУ.
Зазначається, що йдеться про посади:
- санітарних інструкторів (медичних сестер і братів);
- фельдшерів;
- військовозобов’язаних осіб офіцерського складу з підготовкою за фахом “лікувальна справа (сімейний лікар)” за контрактом строком на один рік.
“Причина - дефіцит кадрів у фронтових медичних підрозділах після набуття чинності постановою КМУ №36, яка передбачає 100% бронювання медиків. Розбронювання буде точковим, погодженим з МОЗ і обласними департаментами. Його мета - не зняти захист із усіх, а забезпечити на передовій надання медичної допомоги пораненим”, - наголосили в МО.
Нагадаємо, Генштаб ЗСУ проводить перевірку комплектування Терцентрів комплектування, військовослужбовці ТЦК без бойового досвіду та без обмежень за станом здоров’я будуть направлені на фронт, а їхні посади займуть поранені бійці.
Як писав “Ми-Україна” раніше, начальниця групи комунікацій Дніпропетровського ТЦК та СП Олена Кузіна розповіла, які спеціальності зараз найбільш затребувані в Силах оборони: ДШВ та ССО.