Понад два десятка українських компаній, які займаються інноваційними рішеннями у сфері оборони та безпеки, успішно завершили програму акселерації від науково-дослідного інституту SRI International у Каліфорнії.
Програму організовано за підтримки українського Міноборони та генконсульства України в Сан-Франциско, розповіла заступниця голови МО Катерина Черногоренко.
Упродовж двох тижнів українські підприємці працювали з фахівцями провідних американських університетів, підрозділу оборонних інновацій Пентагону та консалтингових компаній.
"Відбір цих команд — свідчення інноваційності нашої країни та її курсу на розвиток технологічних рішень", - підкреслила Черногоренко.
Під час програми стартапи-учасники отримали не лише цінні знання від експертів, але й можливість налагодити стратегічні партнерства в оборонній галузі. Вони також презентували свої розробки потенційним інвесторам з Кремнієвої долини.
Наступні пів року американські фахівці проводитимуть для українських команд менторські сесії. Вони допомагатимуть планувати вихід на ринок та залучати інвестиції.
"Ми мали честь приймати цю талановиту групу українських підприємців. Їхня винахідливість та драйв відповідають духу інновацій, що так процвітає у Кремнієвій долині, і ми з нетерпінням чекаємо на можливість допомогти їм розвивати свої проєкти і робити внесок у глобальну безпеку — зазначив старший віцепрезидент із комерціалізації в SRI International Пітер Маркотулліо.
Deep Tech Security Accelerator (Акселератор з наукомістких безпекових технологій) було створено з метою посилення української обороноздатності. Його ініціювали дослідниця Каліфорнійського університету в Берклі Катерина Акименко та виконавчий директор Центру бізнес-аналітики Фішера Готьє Вассер, спільно з SRI International.
SRI International – це неприбутковий науково-дослідницький інститут у Каліфорнії, який має понад 4000 патентів та співпрацює з урядовими установами і бізнесом у сфері технологічних розробок.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Міноборони розгорнуло роботизовані підрозділи у бригадах ЗСУ.