Служба безпеки та кіберполіції України затримали пособника рф, який надавав технічну підтримку для російських військово-космічних сил, налаштовуючи супутники-шпигуни для виявлення українських позицій.
Про це повідомляє СБУ в Telegram.
Затриманим виявився 47-річний мешканець Харкова, який обіймає посаду генерального директора російської компанії, що допомагає налаштовувати супутники-шпигуни”Кондор-ФКА” та “Обзор-Р”. Встановлено, що ці супутники використовуються російською армією для виявлення геолокацій підрозділів Сил оборони України, та коригування обстрілів.
Щоб реалізувати цей проєкт, підозрюваний уклав договір з корпорацією “роскосмос” і передав випробувальний полігон своєї компанії у розпорядження військово-космічних сил рф. Фігурант надсилав необхідні документи та вказівки своїм підлеглим через електронну пошту й месенджери.
Також під час розслідування з’ясувалося, що до початку повномасштабної війни підозрюваний тривалий час проживав у рф і навіть став учасником кремлівської програми переселення.
Затримання відбулося за місцем проживання підозрюваного у Харкові. Під час обшуків було вилучено російський паспорт, комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з доказами його злочинної діяльності. Крім цього, у нього та його можливих спільників знайшли понад 10 мільйонів гривень у різних валютах, які, ймовірно, отримані за співпрацю з окупаційними структурами рф.
Слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу. За цей злочин йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до цього правопорушення. Комплексні заходи проводили СБУ в Харківській області спільно з Управлінням протидії кіберзлочинам в Харківській області Департаменту кіберполіції за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Як писав “Ми-Україна” раніше, Державне бюро розслідувань допомагає повертати на службу бійців, які вперше самовільно залишили свої військові частини.