Влада Грузії заявила, що планує ініціювати нові законодавчі зміни, спрямовані на посилення відповідальності за участь у протестах. Зокрема, йдеться про збільшення штрафів та продовження строку адміністративного арешту.
Про це розповів один із лідерів правлячої партії "Грузинська мрія" Мамука Мдінарадзе, повідомляє "Ехо Кавказу".
За його словами, за дрібне хуліганство, яке часто є підставою для затримання демонстрантів, буде запроваджено значно вищі штрафи. Крім того, адміністративний арешт може бути збільшений із 15 до 60 діб. Також передбачено кримінальну відповідальність за публічні заклики до насильства – тепер за це можна отримати до трьох років ув’язнення. А за опір правоохоронцям або застосування сили до них термін ув’язнення може зрости до шести років.
"Ми представимо першу частину цього підходу, який вже ініційований у парламенті, і обіцяємо суспільству, що цей процес триватиме доти, доки нав'язані норми не будуть повністю змінені, а держава не забезпечить безперебійне функціонування шляхом ухвалення необхідних норм", – сказав Мдінарадзе.
Окрім цього, нові зміни передбачають покарання за словесні образи на адресу державних посадовців. П’ятий президент Грузії Саломе Зурабішвілі розкритикувала ініціативу, заявивши, що такі дії свідчать про страх правлячої партії перед суспільством. Парламент розглядає ці законодавчі зміни у прискореному порядку.
"Це лише показує, що вони настільки налякані, що навіть не хочуть слухати, що про них думає суспільство, не кажучи вже про те, щоби бути терплячими. Як важко, коли піддаєшся страху перед власним народом", – заявила Зурабішвілі.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Рада Європейського Союзу 27 січня ухвалила рішення призупинити дію окремих положень угоди про спрощення візового режиму для грузинських дипломатів і посадовців.