У чотирьох областях України помічники ветеранів допомагатимуть їм адаптуватися до цивільного життя

У чотирьох областях України помічники ветеранів допомагатимуть їм адаптуватися до цивільного життя

Експериментальний проєкт щодо запровадження інституту помічника ветерана запустили в Україні. Про це повідомляють у Мінреінтеграції.

Проєкт "Помічник ветерана" запустили для ветеранів і членів їхніх родин, щоб їм було легше пройти шлях переходу від військової служби до цивільного життя.

Помічники ветеранів мають моніторити та визначати їхні потреби; інформувати ветерана про програми підтримки; консультувати його щодо оформлення документів і пільг; налагоджувати комунікацію між ветеранами і надавачами публічних послуг.

Вони мають працювати за принципом "рівний–рівному" і надавати допомогу не більше ніж 100 учасникам експериментального проєкту. Працювати можна віддалено.

Уже 200 охочих подали заяви, щоб долучитися до цієї ініціативи. Проєкт запустили у Вінницькій, Львівській, Миколаївській і Дніпропетровській областях. Там створили комісії, які проводитимуть співбесіди з кандидатами у помічники. В серпні кандидатів спрямують на навчання, а згодом – працевлаштують.

До проєкту також долучаться Київська, Закарпатська, Сумська, Полтавська та Харківська області.

Подати заяву на участь у проєкті можна на платформі "е-Ветеран" до 29 липня.

"Електронний кабінет захисника" в Києві, де військовослужбовці та ветерани зможуть отримати послуги, гарантовані містом, планують запустити до кінця 2023 року.

Нагадаємо, в Україні, на початку липня, відбулись спортивні змагання для ветеранів, які проходять реабілітацію під назвою “Сильні України”. Місцем проведення першого туру стала Полтава. 

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, після перемоги в Україні налічуватиметься близько 3 мільйонів ветеранів. Принаймні такий прогноз робить Мінветеранів, тобто фактично кожна десята людина в нашій державі буде ветераном чи ветеранкою. І вже зараз і державні структури, і суспільство повинні думати над тим, як зробити повернення з війни та адаптацію до цивільного життя максимально комфортною для тих, кому ми всі завдячуємо своїм життям і свободою. 

Головне