Найскладнішим етапом цифровізації українського війська є етап цифровізації військових квитків. Таку думку висловив голова Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко в ефірі програми "На часі" на каналі "Ми-Україна".
"Я сумніваюся, що у повній мірі увесь масив є реалізованим, якщо ми сюди включаємо взагалі всі, не лише категорію військовозобов'язаних. Але і повна цифровізація воєнних квитків. Тобто ті, хто уже служить. Це достатньо складно. Тому що постійно прибуває, вибуває особовий склад. Зараз в силах оборони десь цифри, які наближаються до мільйона осіб. Добре, якби була можливість це все дійсно осилити електронно", - наголосив Божко.
Разом з тим він додав, що найбільше цифровізація потрібна тим особам, які вже служать у війську.
"Найбільше, до речі, страждають від того, що процедура нецифровізована, навіть не воєнкоми чи призовники, а ті, хто вже служать в бойових умовах. Бо часто стається так, що людина отримує поранення і її відвозять на стабілізаційний пункт, звідти в Дніпро, звідти у госпіталь в Київ. А потім вона без однієї ноги або двох змушена шукати довідку, яка підтверджує факт її поранення в бою на конкретній ділянці фронту. І я чув таке багато разів. Тобто ось це проблема", - пояснив експерт.
Як повідомляли "Ми-Україна", Міністерство оборони планує запровадити єдиний реєстр призовників і цифровізувати діяльність військово-лікарських комісій.