Світові ціни на нафту продемонстрували зниження в середу, 14 травня, реагуючи на прогнози щодо збільшення запасів сирої нафти у США. Незважаючи на падіння, котирування залишаються поблизу двотижневих максимумів, повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 39 центів (0,6%) до 66,24 долара за барель. Котирування американської нафти West Texas Intermediate (WTI) знизилися на 36 центів (0,6%) до 63,31 долара. Варто зазначити, що за підсумками попередньої торгової сесії обидва еталони зросли більш ніж на 2,5%.
Підтримку нафтовим цінам надало нещодавнє послаблення торговельної напруженості між США та Китаєм. Дві найбільші економіки світу в понеділок домовилися призупинити торговельну війну щонайменше на 90 днів. Сполучені Штати знизили тарифи зі 145% до 30%, а Китай зменшив мита на американський імпорт зі 125% до 10%.
"Економічна пауза між США та Китаєм, можливо, створила наратив, який би міг активізувати попит на тлі обережного оптимізму", – прокоментувала ситуацію Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova. Проте вона додала, що очікування щодо значного зростання запасів нафти в США стримують ринковий оптимізм.
За даними Американського інституту нафти, опублікованими у вівторок, запаси сирої нафти в США зросли на 4,3 мільйона барелів за тиждень, що завершився 9 травня. Офіційні щотижневі дані від Управління енергетичної інформації США очікуються пізніше в середу.
Аналітики Rystad Energy у своїй аналітичній записці зазначили, що торговельна угода між США та Китаєм "підірвала певний песимізм з боку попиту", однак застерегли від очікувань тривалого впливу скасування тарифів.
Ринкові гравці також уважно спостерігають за візитом президента США Дональда Трампа до країн Перської затоки. Поїздка розпочалася у вівторок з виступу на інвестиційному форумі в Ер-Ріяді, де американський президент анонсував скасування санкцій проти Сирії та заручився інвестиціями Саудівської Аравії у розмірі 600 мільярдів доларів.
Як писали "Ми-Україна" раніше, спецпосланець президента США Кіт Келлогг заявив, що нові санкції проти росії можуть бути найжорсткішими з усіх, які коли-небудь запроваджувалися. За його словами, Конгрес США вже підготував закон про російські санкції 2025 року, який підтримали понад 70 сенаторів.