The Wall Street Journal: Банкір Кірєєв, якого вважали зрадником, попередив Буданова про наказ Путіна почати війну

The Wall Street Journal: Банкір Кірєєв, якого вважали зрадником, попередив Буданова про наказ Путіна почати війну

Банкір Денис Кірєєв, якого на початку повномасштабного вторгнення рф застрелили, попередив вище керівництво української розвідки про наказ російського президента Володимира Путіна розпочати повномасштабну війну в Україні. Також він розповів розвідці, де повинні були висадитися російські військові. Про це пише The Wall Street Journal.

Як зазначає видання, Кірєєв з 2021 року тісно співпрацював з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Оскільки банкір мав тісні звʼязки у російській фінансовій сфері, очільник ГУР Кирило Буданов запропонував Кірєєву працювати на користь України.

Так, ближче до вечора 23 лютого Кірєєв сповістив Буданова про те, що вранці Путін віддав наказ розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. Ця інформація допомогла українським військовим підготуватися до наступу росіян. 

"Якби не пан Кірєєв, Київ, швидше за все, був би взятий", – цитує Буданова The Wall Street Journal.

Нагадаємо, Денис Кірєєв загинув у березні 2022 року. Спочатку говорили, що банкір був зрадником та російським шпигуном. Проте згодом з'ясувалося, що він загинув "захищаючи Україну" під час виконання спецоперації.

Указом президента України Володимира Зеленського, Дениса Кірєєва посмертно нагороджено медаллю за "винятковий внесок у захист державного суверенітету та державної безпеки".

Головне