Температура поверхні світового океану оновила рекорд: що говорять вчені

Температура поверхні світового океану оновила рекорд: що говорять вчені

Температура поверхні світового океану досягла небаченого до цього рекордно високого рівня, таких показників не було від початку супутникових спостережень. Про це пише The Guardian.

Попередні дані Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (Noaa) показали, що середня температура на поверхні океану на початку квітня 2023 року становила 21,1°C. Попередній рекорд був встановлений у 2016 році, тоді температура сягнула позначки у 21°C.

За даними вчених-кліматологів, упродовж останніх трьох років дещо "остудити" світовий океан допоміг природний феномен під назвою Ла-Нінья. Це явище, що час від часу виникає в південній частині Тихого океану. Тоді східний вітер жене теплу воду від берегів Перу та Чилі у бік Індонезії та Австралії, внаслідок чого з глибин наверх підіймається холодна вода з морських глибин і настає похолодання.

"Але вчені заявили, що тепло тепер підіймається до поверхні океану, вказуючи на потенційну модель Ель-Ніньо (явище, обернене до Ла-Нінья - ред.) у тропічній частині Тихого океану наприкінці цього року, яка може збільшити ризик екстремальних погодних умов та ще більше кинути виклик глобальним рекордам тепла", - пише видання.

Вища температура поверхні світового океану, за даними експертів, забезпечує більше енергії для штормів, а також створює додаткові ризики для льодових щитів та, відповідно, може спричинити підвищення глобального рівня моря. Морські хвилі тепла також можуть руйнувати морську флору та фауну, а також спричиняти знебарвлення коралів на тропічних рифах.

"Очевидно, що ми перебуваємо в умовах швидкого потепління, і ми постійно бачитимемо нові рекорди. Багато наших прогнозів передбачають Ель-Ніньо. Якщо це станеться, ми побачимо нові рекорди не лише в океані, а й на суші", - прокоментував професор Дітмар Домменгет, вчений-кліматолог та спеціаліст з моделювання з Університету Монаш.

Як писав "Ми-Україна" раніше, площа крижаного покриву навколо Антарктиди зменшилася до 1,79 млн км². Це рекордно низький показник за 45 років супутникових спостережень

Головне