Свіжі знімки, які зробив американський оптичний телескоп Хаббла, продемонстрували галактику в прозорому серпанку. На фото потрапила лінзоподібна галактика NGC 6684, пише Space.com.
Ця галактика є чимсь середнім між спіральною та еліптичною. Небесне диво розташовується за 44 мільйони світлових років від Землі в сузір'ї Павич. Видання зазначає, що такі лінзоподібні галактики мають центральну опуклість і диск, але не мають виразних "рукавів" із темного пилу, як у спіральних галактиках, таких як Чумацький Шлях.
Як правило, такі галактики мають "старіше зіркове населення", а відтак у них всередині не надто багато міжзоряної речовини. Такий пил та газ необхідні для створення нових зірок. В результаті цього галактики випромінюють бліде світло, яке у поєднанні з їхньою нечіткою структурою робить їх "примарними", пояснюють у NASA.
"Хаббл" зробив знімок NGC 6684 у межах програми "перепису" сусіднього всесвіту під назвою "Кожна відома локальна галактика". Це дослідження "направлене на спостереження за всіма галактиками в межах 32,6 мільйона світлових років", які раніше не спостерігалися телескопом.
Нагадаємо, у травні космічний телескоп “Хаббл” зробив знімок гігантського скупчення галактик, розташованого на значній відстані від нашої. Воно розташоване у сузір’ї Дракона на відстані майже дев’яти мільярдів світових років від Землі.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у липні телескоп “Джеймс Вебб” виявив три яскраві об’єкти, які можуть бути “темними зірками”. Це об’єкти, які є набагато більшими та яскравішими за наше Сонце, які поглинають частинки темної матерії.