Супутники зафіксували розбудову бази ВМС Китаю Ючі – Newsweek

Супутники зафіксували розбудову бази ВМС Китаю Ючі – Newsweek

Супутникові знімки свідчать про розширення Китаєм своєї військово-морської бази Ючі в Циндао, де базується перший китайський авіаносець "Ляонін".

Про це повідомило Newsweek.

Цей крок розглядається як частина зусиль Пекіна кинути виклик морському домінуванню США на тлі стрімкого нарощування ВМС Китаю, які вже є найбільшими у світі за кількістю кораблів.

Аналіз свіжих знімків (від 30 квітня) показує будівництво на базі Ючі щонайменше чотирьох нових пірсів порівняно з минулим роком. Три з них, вужчі, ймовірно, призначені для есмінців, тоді як четвертий, значно ширший (близько 100 метрів), може приймати великі кораблі, включно з авіаносцями.

Анонімний китайський військовий спостерігач, на якого посилається Newsweek, зазначає, що інша велика база ВМС Китаю, Юйлінь (порт приписки авіаносця "Шаньдун"), хоч і розширюється, але не отримала додаткових причалів для авіаносців. Це може свідчити про плани розмістити в Ючі другий авіаносець – ймовірно, новітній "Фуцзянь", який зараз проходить випробування і порт приписки якого ще не визначено.

Австралійський військово-морський аналітик Алекс Лак назвав розширення причальних потужностей в Ючі, особливо для авіаносців, "найбільш драматичним" за останні роки. Він підкреслив, що саме розвиток інфраструктури дозволяє робити обґрунтовані висновки про майбутні масштаби та склад китайського флоту, оскільки відстежувати її легше, ніж саме будівництво кораблів.

Хоча порт базування "Фуцзяня" офіційно не оголошений, розбудова бази Ючі може вказувати на його майбутнє розміщення саме там. Подальше будівництво авіаносців Китаєм, ймовірно, призведе до появи нових подібних великих військово-морських баз. Newsweek звернувся за коментарем до Міноборони КНР.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Китай спустив на воду "Синього кита" - першого у світі високошвидкісного автономного підводного апарата, здатного діяти до місяця без зовнішнього управління, переносити екстремальні погодні умови та запускати наукові ракети.

Головне