Столтенберг повідомив, коли Фінляндія офіційно стане членом НАТО

Столтенберг повідомив, коли Фінляндія офіційно стане членом НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Фінляндія офіційно приєднається до Північноатлантичного альянсу вже у вівторок, 4 квітня.

Про це він повідомив на брифінгу в Брюсселі 3 квітня, передає кореспондент "Європейської правди". Як зазначається, виступаючи на брифінгу напередодні зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу, що пройде у столиці Бельгії, генсек підтвердив інформацію про приєднання Фінляндії у вівторок. Про це також напередодні повідомляли численні ЗМІ.

Столтенберг заявив, що вівторок стане історичним днем.

"Завтра ми привітаємо Фінляндію як 31-го члена НАТО, що зробить Фінляндію безпечнішою, а наш Альянс - сильнішим. Ми піднімемо прапор Фінляндії уперше тут, у штаб-квартирі НАТО", - наголосив він.

Міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто заявив виданню Helsingin Sanomat у неділю ввечері, що членство Фінляндії можуть формально затвердити в Брюсселі. Це буде без подання документів до Вашингтона. Водночас раніше вважалося, що членство набуває чинності лише тоді, коли представник країни передає документи про приєднання до Державного департаменту США у Вашингтоні.

Крім того, 4 квітня - це річниця заснування НАТО. Цього дня у 1949 році у Вашингтоні представники 12 країн - Сполучених Штатів, Британії, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландів, Люксембурга, Канади, Данії, Ісландії, Норвегії та Португалії - підписали Північноатлантичний пакт про військово-політичний союз.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, генсекретар НАТО Столтенберг заявив, що найближчими днями офіційно та остаточно відбудеться вступ Фінляндії до НАТО. Це стане наслідком того, що Туреччина напередодні стала останньою з держав Альянсу, яка схвалила заявку північноєвропейської країни на вступ. Столтенберг зауважив, що всі інші 29 членів НАТО ратифікували протокол про приєднання країни.

Головне