Мінфін США ввів санкції проти шести компаній у Гонконгу та материковому Китаї за постачання компонентів для іранських програм зі створення безпілотників і ракет в обхід обмежень. Про це пише Independent.
В заяві вказано, що ці компанії були прикриттям для купівлі американських деталей для військових компаній Ірану, які, своєю чергою, постачали озброєння росії та групам бойовиків.
Ті компанії, які потрапили під санкції, можуть зіткнутися з конфіскацією активів, візовими обмеженнями та штрафами. Крім того, будь-яка фінансова установа, що співпрацює з ними, також ризикує потрапити під вторинні санкції.
"Іран продовжує шукати нові способи закупівлі ключових компонентів, необхідних йому для підтримки своєї програми створення безпілотних літальних апаратів, через нові підставні компанії та постачальників із третіх країн", — заявив міністр фінансів США Скотт Бессент.
Раніше цього місяця США вже вводили санкції проти двох інших гонконгських компаній за схожі звинувачення.
Реакція Китаю на нові санкції США
Влада Китаю засудила санкції як незаконні. Пекін наголосив на тому, що його співпраця з Іраном є легітимною.
"Нормальна співпраця Китаю та Ірану в рамках міжнародного права є розумною та законною. Китай завжди рішуче виступав проти незаконних односторонніх санкцій, введених Сполученими Штатами, і буде твердо захищати законні права та інтереси своїх підприємств і громадян", - заявив представник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пеньюй.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Нідерланди за останні три роки притягнули до відповідальності щонайменше 70 компаній та осіб за звинуваченням у порушенні санкцій, введених ЄС проти рф через війну в Україні.