Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) підтвердила, що Сполучені Штати скасували раніше оголошену паузу в пожертвуваннях продовольства. Це дозволить відправити 500 тисяч тонн гуманітарної допомоги, яка перебувала в портах, у морі або була готова до транспортування. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву WFP.
Раніше уряд США тимчасово призупинив закупівлю та постачання продовольства для міжнародних гуманітарних програм. Таке рішення було ухвалене після того, як адміністрація Дональда Трампа запровадила 90-денну паузу на всю зовнішню допомогу, перевіряючи її відповідність політиці "Америка понад усе".
Через це Всесвітня продовольча програма була змушена зупинити реалізацію десятків проєктів, зокрема й ініціативу "Продовольство заради миру", яка щорічно отримує фінансування в розмірі близько 2 мільярдів доларів.
Відновлення фінансування дозволить USAID і Міністерству сільського господарства США забезпечити продовольством країни з низьким рівнем доходу, які особливо залежать від гуманітарної підтримки.
Серед них Ємен, Демократична Республіка Конго, Судан і Південний Судан, Центральноафриканська Республіка, Гаїті, Малі
Масштаби проблеми.
За даними Офісу генерального інспектора USAID, невизначеність у фінансуванні призвела до затримок продовольчої допомоги на суму понад 489 мільйонів доларів США. Продукти перебували на складах, у портах і під загрозою псування.
"Через відсутність чітких правил постачання, ці товари залишалися в підвішеному стані, що могло призвести до їхнього псування, додаткових витрат на зберігання та навіть перенаправлення в інші сфери", – йдеться у звіті USAID.
Попри те, що гуманітарні працівники вітають відновлення фінансування, вони зазначають, що раптові зміни у зовнішній політиці США створили хаос і плутанину, ускладнюючи планування міжнародної допомоги.
Як писали "Ми-Україна" раніше, Ілон Маск, найбагатша людина світу та засновник Tesla і SpaceX, зробив сенсаційну пропозицію щодо придбання компанії OpenAI за 97,4 мільярда доларів США. OpenAI, відома як розробник популярного чат-бота ChatGPT, наразі оцінюється приблизно у 100 мільярдів доларів.