США продовжують боротьбу за припинення діяльності “групи Вагнера" у всьому світі 

США продовжують боротьбу за припинення діяльності “групи Вагнера

Сполучені Штати не відступають від мети зупинити діяльність “групи Вагнера” у всіх країнах світу. Про це заявив представник Держдепу США Дерек Чолле в ході свого візиту до Сербії, пише AP.

Він наголосив, що йому відомо про факти спроб ПВК “Вагнер” вербувати найманців у Сербії.

 “ПВК "Вагнер" намагається вербувати солдатів з Сербії та інших країн, і ми вважаємо, що з цим не можна миритися. Я не знаю, чи є занепокоєння (в Сербії), ми говорили про наше занепокоєння, і ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з урядом тут, в Белграді, і в інших місцях, де "Вагнер" веде активну роботу, щоб покласти край їхній діяльності", - заявив він. 

Чоллі нагадав про звірства, які “вагнерівці” коять по усьому світу - від Лівії та ЦАР до України. 

Сербія залишається єдиною країною в європейському просторі,окрім Білорусі, яка досі не приєднались до міжнародних санкції проти рф за її війну в Україні. Чолле закликав сербську владу це якомога швидше змінити. 

Нагадаємо: на початку зими група американських сенаторів внесла до Конгресу США проєкт закону, яким передбачається визнання “групи Вагнера” терористичною організацією”. 

У грудні Білий дім оголосив про запровадження нових санкцій проти ПВК, якими впроваджено додаткові обмеження на експорт технологій для збройного формування. 

У листопаді 2022 року постраждалі від російсько-української війни українці звернулись до Високого суду Лондона із позовом проти російського диктатора Путіна, “групи Вагнер” та її засновника Євгенія Пригожина. 

Головне