Нещодавно оголошені тарифні пільги для електронних пристроїв, таких як смартфони та комп'ютери, є лише тимчасовою відстрочкою. Про це заявив міністр торгівлі США Говард Лютнік у неділю, 13 квітня, повідомляє Associated Press.
"Вони звільнені від взаємних тарифів, але вони включені в тарифи на напівпровідники, які будуть введені, ймовірно, через місяць або два", — зазначив Лютнік.
Ситуація ускладнилася після того, як президент Дональд Трамп кількома годинами пізніше спростував існування будь-яких "винятків". За його словами, товари "просто переміщуються" в іншу категорію, але все одно підлягатимуть 20-відсотковому миту в рамках заходів адміністрації, спрямованих на покарання Китаю за його роль у незаконному обігу фентанілу.
Міністерство торгівлі Китаю в недільному коментарі привітало рішення про пільги, однак закликало США скасувати всі інші тарифи. За прогнозами аналітиків, ці зміни позитивно вплинуть на провідні технологічні компанії, зокрема Apple і Samsung, а також виробників чіпів, таких як Nvidia. Проте невизначеність щодо майбутніх тарифів може стримати зростання акцій у технологічному секторі.
Митно-прикордонна служба США уточнила, що під виключення підпадають такі товари, як смартфони, ноутбуки, жорсткі диски, плоскі монітори та деякі мікросхеми. Водночас обладнання для виробництва напівпровідників не отримає пільг, тобто не уникне більшості тарифів на китайські товари або 10% базових тарифів для інших країн.
Торговий представник США Джеймісон Грір роз'яснив ситуацію: "Насправді це не виняток. Це навіть не зовсім правильне слово для цього. Цей тип ланцюга поставок перейшов з тарифного режиму глобального тарифу, взаємного тарифу, і він перейшов до тарифного режиму національної безпеки".
Грір також підкреслив, що "президент вирішив, що у нас не буде винятків. Ми не можемо мати швейцарського сиру для вирішення цієї універсальної проблеми, з якою ми зіткнулися".
Як писали "Ми-Україна" раніше, президент США Дональд Трамп відреагував на ракетний удар росії по Сумах, внаслідок якого загинули щонайменше 34 особи.