Сполучені Штати виявили дев'яту телекомунікаційну компанію, яка стала жертвою масштабної шпигунської операції Китаю та готують додаткові санкції проти КНР. Про це повідомила заступниця радника з нацбезпеки Енн Нойбергер, пише Bloomberg.
За її словами, Пекін націлився на критичну інфраструктуру США, користуючись вразливостями приватного сектору. Так, в одній із постраждалих компаній кіберзлочинці отримали доступ до облікового запису адміністратора, що контролював понад 100 000 маршрутизаторів.
"Реальність така, що Китай націлився на критично важливу інфраструктуру у Сполучених Штатах. Це компанії приватного сектора, і ми, як і раніше, бачимо, що компанії не роблять елементарних речей. Ось чому ми дивимося вперед і кажемо: Давайте заблокуємо цю інфраструктуру... І чесно кажучи, давайте притягнемо китайців до відповідальності за це", - наголосила Нойбергер.
Мінторгівлі США вже заборонило діяльність China Telecom, і не низку додаткових заходів планує запровадити наступного місяця. Федеральна комісія зв'язку в середині січня має проголосувати за нові правила захисту критичної інфраструктури.
Точна кількість постраждалих громадян США ще не встановлена, водночас найбільше атак зафіксовано в районі Вашингтона та Вірджинії. За попередніми даними влади, зламу телефонних дзвінків та текстових повідомлень зазнали менше 100 осіб.
Відповідальною за атаки у США визнали хакерську групу Salt Typhoon ("Соляний тайфун"). У Microsoft використовують термін "тайфун" для позначення кіберактивності, що походить з Китаю або приписується йому.
Як писав "Ми-Україна" раніше, американський Мінфін вніс до санкційного списку грузинського олігарха Бідзіну Іванішвілі, звинувативши засновника партії "Грузинська мрія" у підриві демократичного та євроатлантичного майбутнього країни в інтересах рф.