Спека залишається: на Європу насувається четверта поспіль хвиля тепла

Спека залишається: на Європу насувається четверта поспіль хвиля тепла

Синоптики заявили, що на Європу суне ще одна хвиля тепла - вже четверта поспіль. Як очікується, до регіону вона дійде наступного тижня і принесе з собою температуру до + 48°C, пише The Guardian.

Однією з найбільш постраждалих країн виявилась Італія, її території і досі "залишається у лещатах третьої хвилі літньої спеки", хоча її пік пройшов у середу, 19 липня, після чого там навіть пішов дощ. Губернатор Венето Лука Зайя, повідомив, що від злив та граду постраждали більш як 110 осіб.

"Град був зовсім незвичайним, з крижаним камінням, діаметр яких у деяких випадках перевищував 10 см", - розповів він.

До лікарень у низці італійських регіонів останніми тижнями стало звертатися на 20-25% більше людей, вони скаржаться на зневоднення та іншими захворюваннями, викликані впливом спеки.

На Сицилії, де в серпні 2021 року був зареєстрований загальноєвропейський температурний рекорд у +48,8°C, цього тижн стовпчики термометрів підіймалися до +46...+47°C.

"Спробуйте попрацювати на кухні в таку спеку. Якщо на вулиці 44 градуси, то на кухні щонайменше 50 градусів. Це справді нестерпно", - сказав Гаетано Серіо, шеф-кухар Osteria Lo Bianco в Палермо.

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що пожежна служба та органи цивільного захисту залишатимуться у стані повної бойової готовності, оскільки нова хвиля тепла переміщається на схід по всій Греції. Очікується, що вже 23 липня температура підніметься до 45°C.

В Іспанії ризик виникнення пожеж тако залишається на дуже високому рівні.

Як і в багатьох середземноморських країнах, у Тунісі температура нині на 6-10°С перевищує середню для цієї пори року. Рятувальники в країні борються з великою пожежею, яка вирує протягом двох днів у лісі поблизу кордону з Алжиром.

Як писав "Ми-Україна" раніше, свіже дослідження встановило, що Гренландія в минулому була зеленою та вільною від льодового покриву. Ймовірно ще 416 000 років тому острів був вкритий деревами та травами, його населяли метелики, комахи та різні тварини.

Головне