"Скорочені" відпустки військових незаконні, - експерт з реформи ВЛК

Так звані скорочені відпустки військових, коли бійці замість 30 днів мають лише 14 днів відпустки, є незаконними. Про це розповіла експерт з реформи військово-лікарських комісій Оксана Горбач в інтерв'ю "Ми-Україна".

За її словами, часто командири військових частин дають військовим 14 днів відпустки за станом здоров'я замість 30.

"Є таке поняття як відпустка за станом здоров'я. Це рішення, яке дає військово-лікарська комісія. І рішення військово-лікарської комісії є обов'язковим до виконання командирами військових частин. Є ситуації, в яких військовослужбовець, отримавши рішення від військово-лікарської комісії про відпустку за станом здоров'я на 30 днів стикається з тим, що командир військової частини йому не дає відпустку на 30 днів, а дає на 14 днів. Відповідно це незаконно. Така ситуація не може бути законною", - наголосила Горбач.

Разом з тим вона додала, що ті військові, які опинилися в подібних ситуація, повинні звертатися на гарячу лінію Міністерства оборони України для вирішення питання.

"Якщо таке сталося, потрібно обов'язково звертатися на гарячу лінію Міністерства оброни і відповідно залишати скаргу, і вона буде розглянута. Тому що всі рішення ВЛК є обов'язковими до виконання командирами військових частин", - додала Оксана Горбач.

Раніше "Ми-Україна" писали про те, як військово-лікарські комісії проходять зараз, у чому проблеми для поранених бійців та як їх збираються вирішувати у майбутньому.

Головне