Скандал довкола Олімпіади: у Польщі запропонували варіант участі росіян

Скандал довкола Олімпіади: у Польщі запропонували варіант участі росіян

Близько 30 країн закликали МОК відсторонити росіян та білорусів від Олімпійських ігор-2024. Втім спортсмени зможуть брати участь у змаганнях "як біженці". Їм потрібно відмовитися від свого громадянства і не підтримувати війну в Україні.

Таку пропозицію в ефірі телеканалу "Ми-Україна" виразив міністр молоді та спорту, президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт.

"МОК зараз розпочав консультації щодо допущення російських та білоруських спортсменів за умови якихось критеріїв. Ми стоїмо на позиції, що їх не можна допускати. Але міністр та туризму Польщі Каміль Бортнічук запропонував, щоб вони виступали як біженці. Там є певна група, які виступають, як біженці. У них є така умова – відмовитися від громадянства, сказати, що вони засуджують війну і їхати, як біженці. Але зрозуміло, що росіяни навряд чи на це підуть", - сказав він.

Нагадаємо, напередодні президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах запропонував розглянути можливість повернення атлетів з росії та Білорусі у міжнародний спорт навіть попри те, що це може бути причиною бойкоту змагань з боку України.

Після цього Президент України Володимир Зеленський запросив президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха відвідати Бахмут на Донеччині. 

Як повідомляли “Ми-Україна”, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас розчарована рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо допуску російських та білоруських спортсменів до Олімпіади-2024. 

Згодом уряди майже 30 країн закликали Міжнародний олімпійський комітет усунути росіян і білорусів від участі у Олімпійських іграх в Парижі через проблеми з чіткістю "нейтралітету" спортсменів.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, SpaceX і NASA перенесли запуск місії Crew-6.

Головне