Сіярто обвинуватив Зеленського у спробі підірвати суверенітет Угорщини

Сіярто обвинуватив Зеленського у спробі підірвати суверенітет Угорщини

Очільник угорського зовнішньополітичного відомства Петер Сіярто видав чергову заяву. Він обвинуватив Президента Володимира Зеленського у спробах підірвати незалежність Угорщини.

Відповідну заяву у Twitter опублікував представник угорського уряду Золтан Ковач.

"Погроза Зеленського підірвати нафтопровід "Дружба" не лише ставить під загрозу постачання нафти до Угорщини, а й загрожує національному суверенітету, тому будь-яка спроба зруйнувати його є зазіханням на незалежність та безпеку Угорщини", – заявив глава МЗС Угорщини.

https://twitter.com/zoltanspox/status/1658860321384144897

Підставою для заяви Сіярто, ймовірно, стала нещодавня публікація видання WP. Автори матеріалу з посиланням на витік засекречені даних Міноборони США вказують, що Зеленський в ході нарад “за закритими дверима” озвучував пропозиції підірвати нафтопровід “Дружба”, по якому Угорщина отримує ресурс з росії. Президент "наголосив, що Україна має просто підірвати трубопровід та знищити промисловість угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, яка працює в основному на російській нафті", йдеться у тексті статті.

Нагадаємо, до цього Сіярто заявив, що Угорщина не збирається розблоковувати транш фінансової допомоги ЄС у 500 мільйонів євро на зброю для України. Також Будапешт не буде підтримувати подальші санкції проти росії.Угорський міністр пояснив це що рішення тим, що українська сторона запровадила санкції проти найбільшого кредитора Угорщини – OTP Bank. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, дянми стало відомо, що Угорщина заблокувала виплату траншу Європейського фонду миру (EPF) на зброю для України. Ідеться про суму у 500 мільйонів євро. Україна повинна була отримати ці кошти вже наступного тижня, тобто 22 травня.

Головне