Сибіга: Якщо у Кремлі шукають фашистів – хай подивляться в дзеркало

Сибіга: Якщо у Кремлі шукають фашистів – хай подивляться в дзеркало
Фото: https://www.facebook.com/photo?fbid=1554814869552222&set=pcb.1554815932885449

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у річницю нападу нацистської Німеччини на СРСР заявив, що сучасне керівництво росії не має жодного стосунку до перемоги у Другій світовій війні та втратило моральне право маніпулювати цією датою.

Про це він написав у Facebook.

Глава МЗС 22 червня, у День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни, заявив, що росія втратила будь-яке моральне право використовувати дату нападу нацистської Німеччини на СРСР для власної воєнної пропаганди.

Міністр наголосив, що 24 лютого 2022 року путінський режим вчинив абсолютно так само віроломно, як Третій Рейх у 1941 році – атакував Україну о 4-й годині ранку без оголошення війни.

За словами посадовця, Москва десятиліттями привласнювала спільну перемогу над нацизмом та намагалася стерти пам'ять про внесок інших народів, хоча лише Україна втратила у тій війні щонайменше 8 мільйонів життів.

Він підкреслив, що український народ і держава вистояли та “цілком правомірно повертають війну на територію агресора”.

“Правда полягає в тому, що Москва втратила будь-яке моральне право використовувати цю дату для своєї теперішньої воєнної пропаганди. Якщо нинішнє керівництво в Москві шукає фашистів, їм варто просто подивитися в дзеркало”, – наголосив Сибіга.

Глава МЗС нагадав, що народи СРСР, зокрема українці, кримські татари, грузини, вірмени, білоруси та інші, спільно перемогли нацистських загарбників, і їхній подвиг в Україні пам’ятатимуть завжди.

Він додав, що Москва десятиліттями намагається стерти пам’ять про внесок цих народів, приписуючи перемогу виключно росіянам.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Володимир Зеленський звернув увагу на цинізм Москви, яка говорить про німецький наступ 1941 року, але сама 22 червня продовжує атакувати мирні регіони України.

Головне