Швеція відновлює бункери для 7 мільйонів громадян на випадок війни

Швеція відновлює бункери для 7 мільйонів громадян на випадок війни

Швеція інвестує 4,4 мільйона доларів у модернізацію бункерів цивільної оборони, реагуючи на зростання військової напруги в Європі.

Про це пише Daily Mail.

Таке рішення ухвалено на тлі зростання військових ризиків, зумовлених війною росії проти України.

“Маючи 64 000 місць, розкиданих по всій країні, Швеція вже має більше укриттів ніж майже будь-яка інша нація, де можуть розміститися близько семи мільйонів людей – понад дві третини її населення”, - йдеться у повідомленні.

Ці бункери призначені для захисту населення від вибухових хвиль, уламків, ядерного випромінювання, а також хімічної та біологічної зброї.

Після приєднання Швеції до НАТО у березні 2024 року, її Агентство з надзвичайних ситуацій (MSB) посилило перевірки укриттів, деякі з яких достатньо великі, щоб одночасно вмістити тисячі людей.

31 березня MSB оголосила про старт масштабного проєкту з оновлення укриттів, який триватиме приблизно два-три роки. Зокрема, планується модернізація фільтрів, які забезпечують безпеку людей у разі застосування радіаційної або хімічної зброї.

Шведський прем'єр-міністр Ульф Крістерссон ще у січні заявив, що країна наразі не перебуває у стані війни, але мир також відсутній.

Його слова стали ще одним сигналом про те, що Європа готується до можливого масштабного конфлікту. Тим часом Фінляндія вирішила приєднатися до Польщі та країн Балтії у виході з договору, що забороняє використання протипіхотних мін.

Швеція довгий час скорочувала військові витрати після завершення Холодної війни, однак знову почала їх нарощувати після тимчасової окупації Криму росією у 2014 році. Вже у 2015 році уряд повернувся до концепції “тотальної оборони”, яка включає як військові, так і цивільні заходи безпеки.

Але зусилля з модернізації армії та підвищення готовності громадян до війни різко зросли після повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році.

“Серед іншого, уряд створив посаду міністра цивільної оборони, яка працюватиме поряд із міністром збройних сил, тому можуть бути мобілізовані цивільні особи, а також військові”, - зазначає видання.

У листопаді шведський MSB роздав п’ять млн брошур серед жителів із закликом підготуватися до можливості війни.

Брошура під назвою “Якщо настане криза чи війна” містить поради щодо виживання під час воєнних конфліктів, природних катастроф, кібератак та терористичних актів.

“Небезпечний світ вимагає готовності. Військова загроза для Швеції зросла, і ми повинні бути готові до найгіршого - збройного нападу”, - йдеться у брошурі.

Крім цього, уряд також фінансує покращення здатності екстрених служб діяти у кризових умовах, зміцнює систему кібербезпеки та збільшує резерви життєво важливих медикаментів.

Швеція продовжує посилювати свою обороноздатність, адаптуючи державну стратегію до нових глобальних загроз.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Велика Британія та Швеція на два роки перебирають місію НАТО з патрулювання повітряного простору країн Балтії.

Головне