Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розкрив деталі зустрічі 25 квітня з представниками провідних американських аналітичних центрів у Вашингтоні та розповів, які питання обговорювали партнери.
Про це він написав у Telegram.
"Україна має не просто виграти війну - вона має виграти мир. Для цього ми прагнемо побудувати справжнє стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами - на основі спільних інтересів і взаємної вигоди", - наголосив прем'єр.
Він розповів, що учасники зустрічі сфокусувалися на українських викликах, які є зараз і які виникнуть після завершення війни.
Також він додав, що рф не припинить спробу дестабілізації. З огляду на це, партнери вже зараз обговорюють та закладають основи нової архітектури стійкості, яка базуватиметься на потужній армії, розвитку оборонно-промислового комплексу, передових технологіях та глибокій інтеграції в західну безпекову систему.
Ще партнери розглянули бачення українського "Плану Маршалла"- не як відновлення того, що було, а як розбудову економіки новітнього типу: приділяючи особливу увагу на інновації, цифровізацію, роботизацію та зростання продуктивності.
На думку прем'єра, це має бути економіка, включена до світових ланцюгів створення вартості.
Під час зустрічі у столиці США розглянули важливі теми реформ і вікна можливостей, які відкриваються для системних змін. Також порушили питання українського шляху до членства в ЄС, яке залишається ключовим дороговказом у цьому процесі.
"Нам важливо, щоб голос України був почутий, а наші аргументи - повністю зрозумілі. Саме тому такі зустрічі мають особливу цінність. Вдячний усім, хто долучився до розмови - і всім нашим друзям, які підтримують Україну й вірять в її успіх. Разом ми здатні реалізувати найбільший проєкт по воєнному відновленню в Європі - і зробити його взаємовигідним як для України, так і для її партнерів", - наголосив український прем'єр.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Шмигаль зустрівся із Прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере 25 квітня на полях Spring Meetings у Вашингтоні та обговорили співпрацю між двома країнами.