Семеро цивільних вдалось повернути з полону рф - омбудсман

Семеро цивільних вдалось повернути з полону рф - омбудсман
Фото: Дмитро лубінець/Телеграм

Україні вдалося повернути ще сімох цивільних громадян, яких рф незаконно утримувала в неволі з 2022 року.

Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини зазначив, що додому повернули українців віком від 35 до 66 років. Усі вони були незаконно затримані російськими військовими під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Серед них є жителі Бучанського району Київщини, де під час окупації російські війська вчиняли численні воєнні злочини.

Як зазначив омбудсман, одного із звільнених з полону рф окупанти викрали просто з власного будинку через те, що його сини захищають Україну в ЗСУ. Іншого чоловіка затримали дорогою на роботу в перший день повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

Серед повернутих також є доброволець бригади "Ангели Тайри", який був затриманий у Маріуполі в той самий день, що і командирка медичного підрозділу Тайра. Її вдалося повернути в Україну під час одного з попередніх обмінів.

"Україна не припинить боротьбу за повернення кожного і кожної. Цивільних і військових. Тих, кого незаконно затримали у 2014 році, і тих, кого росія позбавила свободи після початку повномасштабного вторгнення", - наголосив омбудсман.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 26 червня відбувся 76-й обмін полоненими, в рамках якого до України повернули 160 військових Сил оборони.

Головне