Служба безпеки України разом із Нацполіцією виявила 497 осіб, причетних до підпалів військових автомобілів та закладання вибухових пристроїв для терактів біля ТЦК.
Про це повідомив перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко.
За його словами, затримання підозрюваних відбувається в режимі нон-стоп, жоден випадок не залишається без розслідування. З початку 2024 року вже встановлено майже пів тисячі осіб, які здійснювали такі злочини.
СБУ протидіє спробам російських спецслужб дестабілізувати ситуацію в країні та підірвати довіру до Сил оборони, зокрема через напади на територіальні центри комплектування (ТЦК) та інші важливі об'єкти.
Російські агенти почали використовувати нову тактику – дистанційне встановлення вибухових пристроїв. При цьому виконавців можуть ліквідувати, щоб приховати сліди злочину та уникнути виплат за виконані завдання.
"Російські спецслужби просто використовують цих людей у своїх цілях як розхідний матеріал. ФСБшнику все одно, що буде з ними після виконаного завдання", – підкреслив Андрущенко.
За його словами, вибухи на військових та стратегічних об'єктах розцінюються як терористичні акти, за які передбачене суворе покарання – до 15 років ув’язнення або довічний термін.
Щоб протидіяти вербуванню громадян, у середині грудня СБУ запустила офіційний чат-бот «Спали» ФСБешника» у телеграмі. На нього, як і на "гарячу лінію" СБУ, можна повідомляти про підозрілі контакти з боку спецслужб рф. Станом на 5 лютого до чат-боту вже надійшло майже 2300 повідомлень про спроби вербування.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, СБУ розкрила обставини вербування терориста, що здійснив теракт біля ТЦК у Рівному.