Українські правоохоронні органи продовжують боротьбу з незаконними схемами ухилення від мобілізації. Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність шести злочинних груп у різних регіонах країни, затримавши 13 організаторів таких схем. Про це повідомила пресслужба відомства.
Вартість незаконних "послуг" з уникнення призову сягала 20 тисяч доларів США. Схеми включали виготовлення фіктивних медичних довідок та організацію нелегального перетину кордону.
У Миколаєві правоохоронці ліквідували злочинне угруповання, що займалося переправленням військовозобов'язаних до невизнаного Придністров'я. Звідти ухилянти планували виїжджати до країн Європейського Союзу. СБУ вдалося заздалегідь заблокувати цей нелегальний трафік та затримати чотирьох організаторів схеми.
У Запоріжжі затримано помічника депутата обласної ради та його спільника-підприємця. Вони налагодили бізнес з продажу фальшивих медичних висновків про "погане здоров'я" для уникнення мобілізації.
Полтавські правоохоронці затримали працівника місцевої типографії та його спільника, які займалися підробкою повісток. Ці документи використовувалися для пред'явлення співробітникам ТЦК у разі перевірки військово-облікових документів. Примітно, що один із затриманих також займався поширенням кремлівської пропаганди через Телеграм-канали та заборонену соціальну мережу "Однокласники".
У Дніпрі викрито одразу трьох керівників медичних закладів, які торгували фейковими медичними документами. Один з них видавав довідки літнім людям про потребу в догляді, що дозволяло їхнім родичам призовного віку оформляти статус доглядальників і безперешкодно виїжджати за кордон. Ще одна затримана — директорка приватної клініки, яка встановлювала потенційним призовникам вигадані діагнози.
Також у Кам'янському районі Дніпропетровської області затримано завідувачку лікарні, яка разом із медсестрою та посередником організувала схему продажу фіктивних медичних довідок для ухилення від військової служби.
Як писали "Ми-Україна" раніше, російська окупаційна армія за добу обстріляла 13 населених пунктів Запорізької області. Зафіксовано 284 удари, серед яких - атаки дронами, артилерією та реактивними системами залпового вогню.