СБУ та Нацполіція затримали 21 організатора схем ухилення від мобілізації - деталі

СБУ та Нацполіція затримали 21 організатора схем ухилення від мобілізації - деталі

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність шести нових схем ухилення від мобілізації у різних регіонах країни. У результаті масштабної спецоперації було затримано 21 організатора протиправних оборудок.

Про це повідомляє СБУ.

За даними слідства, учасники схем за гроші - від 2,5 до 15 тисяч доларів - забезпечували клієнтам фіктивне працевлаштування з “бронню”, підроблені медичні довідки про непридатність до служби, а також нелегальні маршрути виїзду до країн ЄС.

У Київській області затримали директора медичного коледжу облради, який організовував виготовлення фальшивих документів, зокрема щодо інвалідності, використовуючи зв’язки у військово-лікарській комісії.

У Чернігівській області фіктивне працевлаштування в місцевих гімназіях організував місцевий ділок за участі п’яти керівників навчальних закладів. Чоловіки отримували відстрочки від мобілізації, не з’являючись на роботу.

У Хмельницькому затримали підприємицю, яка разом з чотирма лікарями різного профілю (ревматолог, офтальмолог, ортопед-травматолог, уролог) продавала понад 100 фейкових довідок про хронічні захворювання.

В Одеській області викрито групу з трьох молодиків з Вінниччини (віком 19–24 роки), які організовували переправлення ухилянтів до невизнаного Придністров’я, звідки ті планували втекти до Євросоюзу.

На Івано-Франківщині та Закарпатті викрили схему переправлення чоловіків через прикордонну річку вплав.

У Житомирській області підозру оголошено чотирьом фігурантам: двом організаторам продажу фейкових довідок про інвалідність, лікарю-невропатологу, який їх виготовляв, та ухилянту, що скористався “послугою”.

Усім затриманим повідомлено про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема: перешкоджання діяльності ЗСУ в особливий період (ст. 114-1); незаконне переправлення осіб через кордон (ст. 332); отримання неправомірної вигоди (ст. 368); службове підроблення (ст. 366); підкуп посадових осіб (ст. 354); несанкціоновані дії з комп’ютерною інформацією (ст. 362); зловживання впливом (ст. 369-2).
Фігурантам загрожує до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Триває досудове розслідування.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора викрила депутата Волинської обласної ради, який брав участь у організації, яка займалась незаконним виїздом чоловіків призовного віку за кордон.

Головне