Санкції працюють: у росіян закінчуються комплектуючі для виготовлення танкерів

Санкції працюють: у росіян закінчуються комплектуючі для виготовлення танкерів

Російська суднобудівна галузь переживає дефіцит комплектуючих для виробництва двигунів. Це своєю чергою вже призвело до відставання від графіка, а подекуди і до зупинки випуску танкерів та суден, що перевозять енергоносії та інші вантажі.

Як пише WSJ, від наслідків антиросійських санкцій страждає і найбільший державний суднобудівний холдинг рф - “Об'єднана суднобудівна корпорація”.

"Невдовзі після того, як рф вторглася в Україну в лютому 2022 року, США та Європа наклали на росію санкції та експортний контроль, що призвело до переривання постачання деталей двигунів, гвинтів і паливних насосів", - пише видання.

За його даними, найбільший російський суднобудівний холдинг наразі має замовлення на 59 вантажних суден. У 2020 році йому вдалось звести 17 кораблів, у 2021 році — 16 одиниць, а у 2022 – лише чотири штуки. Ключова причина полягає у тому, що в росії не знайшли чим замінити гвинто-кермові колонки німецького виробництва.

Як відомо, до складу “Об’єднаної суднобудівної корпорації” входять більш як 40 підприємств. Вона розробляє 80% усіх російських суднобудівних проєктів. З 2022 року холдинг та всі її “дочки” перебувають під міжнародними санкціями Євросоюзу, США, Великобританії та інших країн.

Як писав "Ми-Україна" раніше, обговорення одинадцятого пакета санкцій для російської федерації ще триває. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель вважає, що його не буде схвалено на нинішньому засіданні Ради ЄС.

Головне