Сальвадор запропонував Венесуелі обміняти мігрантів на політичних в'язнів

Сальвадор запропонував Венесуелі обміняти мігрантів на політичних в'язнів

Президент Сальвадору Наїб Букеле виступив із ініціативою: обміняти понад 200 депортованих венесуельців на таку ж кількість політичних в’язнів, яких утримує режим лідера Венесуели Ніколаса Мадуро.

Про це президент Букеле написав у соцмережі X. 

“Мадуро, ви неодноразово заявляли, що хочете повернення венесуельців та їхньої свободи. На відміну від вас, у кого є політичні зв'язки, у нас таких немає. Усі венесуельці, які перебувають під нашою вартою, були затримані в рамках операцій проти банди, таких як “Tren de Aragua”, у Сполучених Штатах”, - йдеться у повідомленні.

Букеле наголосив, що у сальвадорських в’язницях перебувають політв’язні, на відмінну від Венесуели.

“На відміну від наших затриманих, багато з яких вчинили вбивства, зґвалтування, а деякі неодноразово депортовані, ваші політичні в'язні не скоїли жодного злочину. Єдина причина їх ув'язнення - це опозиція вам та вашим виборчим махінаціям”, - заявив він.

Саме тому Букеле, пропонує гуманітарний обмін в’язнями.

Я хочу запропонувати гуманітарну угоду, яка передбачає репатріацію 100% з 252 венесуельців, які були депортовані, в обмін на звільнення та доставлення такої ж кількості (252) з тисяч політичних в’язнів, яких ви утримуєте”, - йдеться у повідомленні.

Також до обміну в’язнів увійдуть майже 50 громадян інших національностей: американської, німецької, домініканської, аргентинської, болівійської, ізраїльської, чилійської, колумбійської, еквадорської, іспанської, французької, гаянської, нідерландської, іранської, італійської, ліванської, мексиканської, перуанської, пуерто-риканської, уругвайської, португальської та чеської. Також серед ув’язнених в цьому списку є українці.

Букеле наголосив, що Міністерство закордонних справ країни надішле офіційну пропозицію.

Офіційного коментаря від Венесуели на цей час немає.

Як писав “Ми-Україна” раніше, рішення Верховного суду США тимчасово зупинило депортацію підозрюваних у зв’язках із венесуельською бандою MS-13, яку розпочали у Сполучених Штатах відповідно до “Закону про чужоземних ворогів” 1798 року.

Головне