Румунія посилить безпеку в прикордонних з Україною районах

Румунія посилить безпеку в прикордонних з Україною районах

Румунія після падіння уламків дронів під час атаки росії на порти в Одеській області посилить безпеку в прикордонних з Україною районах.

Про це повідомило видання Digi24 з посиланням на Національний комітет з надзвичайних ситуацій 8 вересня.

Як зазначається, Комітет ухвалив рішення, яке посилює заходи безпеки на румунському березі річки Дунай. Ці території межують з українськими портами Рені та Ізмаїл в Одеській області, які страждають від систематичних обстрілів з боку російських військ.

Серед таких заходів – створення бомбосховищ та розсилання тривожних сповіщень у районах, де виявлено ризик падіння "елементів, пов’язаних із бойовою технікою, яка використовується у конфлікті". Також районні інспекції з надзвичайних ситуацій мають проінструктувати місцевих жителів, що робити в таких ситуаціях. Крім того, у населених пунктах Плавру, Чаталкіой та інших збудують укриття або визначать приміщення, які можуть бути бомбосховищами.

Нагадаємо, у Румунії мер Тудор Чернега обговорив із главою Міноборони можливість проведення евакуації жителів насеного пункту Плауру через обстіли на Одещини. Відомо, що Чернега говорив з міністром оборони про потенційне відселення мешканців села Плауру, що навпроти Ізмаїла. Зазначається, що Ізмаїл постійно зазнає російських атак, а між ними 300 метрів.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у НАТО відреагували на заяви румунської влади про виявлені на території країни уламки. Вони, ймовірно, є частиною російського дрона. Альянс обіцяє “міцну солідарність” з Румунією. Про це заявив офіційний представник НАТО Ділан Вайт.

Головне