Розвідували позиції ППО: в Одесі СБУ затримала двох ворожих інформаторів

Розвідували позиції ППО: в Одесі СБУ затримала двох ворожих інформаторів

Співробітники Служби безпеки України затримали в Одесі російських агентів, які розвідували позиції протиповітряної оборони на користь ворога. Зрадники України виявились двома місцевими жителями.

Як інформує прес-центр СБУ, один з ворожих поплічників є працівником комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси".

"Встановлено, що російська спецслужба дистанційно залучила їх до негласної співпраці проти України. У поле зору ворога вони потрапили через свої прокремлівські погляди, які неодноразово висловлювали серед оточуючих", - йдеться у повідомленні.

Їхнє завдання полягало у зборі інформації про дислокацію підрозділів української армії та об’єктів критичної інфраструктури на Одещині. Ворожі спецслужби, перш за все, цікавились даним про переміщення колон з військовою технікою та про позиції ППО.

Зібрані дані російське військове командування розраховувало використати для ракетних ударів по Одесі та області.

"Втім контррозвідники СБУ своєчасно викрили обох зловмисників, поетапно задокументували злочинні дії і затримали їх на спробі передачі розвідувальних відомостей агресору", - повідомляє відомство.

Наразі їм повідомлено про підозру. Суд обрав міру запобіжного заходу – тримання під вартою.

Нагадаємо, до цього СБУ викрила комуністів-підпільщиків – мережу осередків так званої “Компартії СРСР”. Вони діяли у Києві та ще шести областях: Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій та Чернігівській.

Як писав "Ми-Україна" раніше, з метою запобігання випадкам зі зловживанням, таких, наприклад, як з Андрієм Щегелем та режисером Тарасом Голубковим,Міністерство культури та інформаційної політики України посилило вимоги для виїзду артистів за кордон

Головне