Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило докладну інформацію про імпортну стратегію російської військової промисловості в умовах міжнародних санкцій. У 2024 році росіяни значно наростили імпорт китайських верстатів для підтримки оборонного комплексу. Про це інформує Головне управління розвідки МО України.
Розвідка задокументувала 37 одиниць іноземного обладнання, яке використовують провідні російські підприємства військово-промислового комплексу, зокрема "Алмаз-антей" та "Уралвагонзавод".
Ключові особливості імпортної стратегії:
- Посилення закупівель китайських верстатів у 2023-2024 роках
- Розрахунки переважно через Банк ВТБ та його шанхайську філію
- Платежі здійснюються в китайських юанях
- Верстати оснащені німецькими та японськими системами управління Siemens, Heidenhain, Fanuc
Серед опублікованого обладнання – китайські верстати, придбані "Уралвагонзаводом" у 2023-2024 роках.
Головна причина такого вибору – звичність російських фахівців до західних систем управління та наявність профільного програмного забезпечення. Крім китайського обладнання, підприємства продовжують використовувати техніку, придбану до повномасштабного вторгнення, виробництва Австрії, Сербії, Німеччини та Чехії.
Як писали "Ми-Україна" раніше, Служба безпеки України запобігла теракту, який російська воєнна розвідка (ГРУ) готувала на річницю створення СБУ, 25 березня, в Запоріжжі. Затримано агентурну пару рф, що готувала підрив саморобного вибухового пристрою поблизу військової частини. За допомогою спецоперації, СБУ вдалося викрити обох агентів, які встановили вибухівку біля контрольно-пропускного пункту оборонного об’єкта.