Бахмут горить: росіяни використали фосфорні й запалювальні боєприпаси

Бахмут горить: росіяни використали фосфорні й запалювальні боєприпаси

Командування Сил спеціальних операцій показало, в яких умовах доводиться захищати Бахмут. Ввечері, 5 травня, російські війська використали запалювальні боєприпаси у місті.

Відео міста у вогні опублікували у Telegram Командування ССО.

"Стоїмо! Воїни ССО разом з побратимами продовжують боронити Бахмут!" – йдеться в описі до відео.

На відео чітко видно запальні снаряди, які сиплються з неба на споруди та територію поблизу них. Також можна побачити, що обстріл призвів до виникнення великої кількості осередків займання.

Довідка.

Фосфорні боєприпаси заборонені Женевською конвенцією, положення якої є обов'язковими для всіх країн, залучених у військові конфлікти. Попри це росіяни регулярно застосовують цей тип озброєння проти військових та цивільних українців, що є черговим воєнним злочином.

Нагадаємо, голова Чечні Рамзан Кадиров заявив, що чеченські бойовики готові замінити ПВК “Вагнера” у Бахмуті у разі їхнього відходу з міста. 

За словами Кадирова, йому неприємно чути заяви Євгена Пригожина про вихід “вагнерівців” з Бахмута через значні втрати, спричинені відсутністю  боєприпасів у ПВК.

Також глава Чечні заявив, що засмучений відсутністю реакції російського Міноборони на звинувачення Пригожина.

“Якщо піде старший брат Пригожин і “Вагнер”, то Генштаб втратить досвідчений бойовий підрозділ, і на його місце в Артемівську (колишня назва Бахмута, – ред.) прийде молодший брат Кадиров і “Ахмат”. Якщо сценарій все ж буде таким, то наші бійці вже готові висунутися і зайняти місто. Це питання кількох годин”, – наголосив Кадиров.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Зеленський повідомив про потужне посилення ЗСУ зброєю.

Головне