Росія вивела з Білорусі свою авіацію та військових: для чого

Росія вивела з Білорусі свою авіацію та військових: для чого

Росіяни вивели з території Білорусі всю свою авіацію та значну частину військових. Про це повідомляють моніторингові групи. Кілька місяців у Білорусі фіксували понад 10 000 військових рф, а станом на зараз лише 2000. Перебазував Кремль і авіацію – вивели 11 гвинтокрилів та дев’ять винищувачів. Крім цього у Білорусі активно демонтують табори "вагнерівців".

Чому росія забирає свою техніку та військових і чи зменшує це загрозу з Білорусі для України – розбиралася наша кореспондентка.

Винищувачі, гелікоптери, зброя, а ще тисячі військових. Від самого початку великої війни Путін відкрито використовує Білорусь у своїх інтересах як плацдарм. Саме звідти у перші дні вторгнення росіяни рушили в Україну. Звідти наносили і авіаудари. Згодом Білорусь стала військовою базою для вишколу російських армійців, а ще пізніше – прилистком вагнерівців, після невдалого заколоту Пригожина.

"Білорусь – це союзник (рф, - ред.), з території Білорусі можна було заходити (в Україну, - ред.)", -  сказав військовий аналітик Іван Ступак.

"У Білорусі поменшало "вагнерівців"

Але тепер табори "вагнерівців" у країні активно демонтують, як повідомляє моніторингова група. Якщо у липні там налічували близько 300 наметів, то в серпні лише 129. Про це свідчать і супутникові знімки.

Зменшилась у Білорусі і кількість російських військових. Від так ліквідували польові табори на Обуз-Лісновськомку, Лепельському та Осиповицькому полігонах. За повідомленнями наших прикордонників, кілька місяців тому у Білорусі було до 11 000 російських військовослужбовців, тепер же – не більше 2000.

"Забирають тому, що потрібні люди на фронтах – Куп’янсько-Лиманському напрямку і на півдні, де українські військові прогризають оборону. Людей у росіян не вистачає. Всі ті, кого збирають у Білорусі – поїдуть на фронти", - заявив військовий аналітик Іван Ступак.

Яку техніку вивела росія?

І це не ротація, наголошують експерти, оскільки нових військових не перекинули. Утім, важливішим аналітики називають вихід з території Білорусі авіаційних сил рф на початку серпня. 5 числа аеродром Мачулищі покинули 11 гвинтокрилів, чотири Мі-8 та сім Мі-24.

За даними ЗМІ, вони сіли на аеродромі у Брянській області. Окрім того, з аеродрому Барановичі забрали дев’ять літаків Су-34 та Су-30см.

Більшість літаків перебувало на території Білорусі з січня цього року. Причин такої передислокації є декілька.

"росія несе втрати у техніці, як у сухопутній, так і у повітряній. Їй потрібна більша підтримка сил в зоні бойових дій саме коштом тієї чи іншої техніки. Фактично, на сьогодні вони змушені частково компенсувати нестачу цієї техніки на тому чи іншому напрямку, забираючи з іншої локації", - зауважив військовий експерт Олександр Коваленко.

Є ще одна причина – банальний страх, а де ж російські аеродроми дедалі частіше атакують дрони і доводі успішно. А територія Білорусі системами ППО захищена ще менше. На додачу у цьому відході можливо ще і політична складова.

Що це дасть Україні?

Для України такі події грають тільки на руку, оскільки загроза з території Білорусі зменшилась, але не зникла, допоки там діє диктаторський режим Лукашенка.

Утім, чи на довго російська армія пішла з Білорусі – невідомо. Аде те, що путін припинить використовувати цю територію у своїх інтересах – малоймовірно. Тому українська державна прикордонна служба і союзники продовжують моніторинг, аби за потреби швидко дати відсіч.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у ПАРЄ визнали російський режим диктатурою.

Головне