Російський ЗПГ і тіньовий флот мають потрапити під санкції, - ОП

Російський ЗПГ і тіньовий флот мають потрапити під санкції, - ОП

росія продовжує використовувати непрозору мережу танкерів для обходу міжнародних санкцій, що дозволяє їй експортувати нафту і фінансувати війну проти України. 

Про це заявив уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк в інтерв’ю РБК-Україна.

"Загальна складність у тому, що ринок морських перевезень нафти та газу виявився абсолютно непрозорим. Може бути будь-який прапор судна, будь-яка страховка, і це робить контроль складним. Танкер може бути під санкціями, але вільно рухатися, наприклад, Данською протокою", - пояснив Власюк.

Європейський парламент минулого тижня закликав країни ЄС посилити санкції проти компаній, які підтримують діяльність російського тіньового флоту. Україна також активно працює над цим напрямком, зокрема, щодо російських компаній, зокрема Coral Energy.

"Ключове зараз - це мати спільний санкційний підхід. Ми прагнемо синхронізувати санкції з партнерами, зокрема США, ЄС, Великою Британією та Японією. Чим більше ми зможемо однаково санкціонувати компанії, танкери та додати нові обмеження на заходження до портів, страхування і брокерські послуги, тим більше ми обмежимо росію", - наголосив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейський Союз розширив санкції проти Ірану

Однак, попри активні зусилля, санкційна політика стикається з викликами. Зокрема, Власюк підкреслив, що важливо мати достатньо доказів протиправної діяльності компаній, а також гарантувати реальний вплив обмежень.

"Ми не хочемо вводити санкції, які залишаться лише на папері.", - додав уповноважений президента.

За його словами, сукупні втрати росії через санкції вже сягають сотень мільярдів доларів.

"росія втратила близько 300 млрд доларів суверенних активів, а також недоотримала 200 млрд доларів через зменшення експорту енергоносіїв. Водночас вони все ще заробляють до 20 млрд доларів щомісяця на експорті нафти", - підсумував Власюк.

За його словами, на наступний рік в росії закладено на воєнні потреби в бюджеті 140-160 млрд доларів та ще стільки ж приховано по іншим статтям на ці ж цілі.

Крім того, за його думкою, в наступному санкційному пакеті має бути зріджений природний газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франція наростила до рекорду імпорт російського ЗПГ - Берлін допоміг

“Якщо його там не буде, це буде несправедливо. Там мають бути серйозні рішення, які не дозволять росії використовувати тіньовий танкерний флот”, - зазначив Власюк.

Як писав “Ми-Україна” раніше, три нафтопереробні заводи в росії - Волгоградський, Ільський та Яйський - частково призупинили роботу через санкційні обмеження, які не дозволили вчасно завершити заплановані ремонти.

Головне