Російські хакери почали частіше полювати на персональні дані українців, - Держспецзвʼязку

Російські хакери почали частіше полювати на персональні дані українців, - Держспецзвʼязку

В Україні у березні та квітні значно зросла кількість кібератак на комерційні компанії, що мають багато персональних даних українців. Про це заявили у Державній службі спеціального звʼязку та захисту інформації.

Згідно з оприлюдненими даними, у квітні російські хакери здійснили низку кібератак та отримали доступ до баз даних чотирьох українських страхових компаній. Всі ці дані, а це контакти, адреси, місця роботи та інформація про автомобілі, росіяни опублікували в мережі.

На думку фахівців Держспецзвʼязку, ворог може використати отримані дані, щоб здійснити інформаційно-психологічний вплив. Також це можуть використати проти конкретних людей.

"Подібні витоки можуть загрожувати і національній безпеці країни. Відповідно до законодавства відповідальність за недотримання вимог щодо захисту даних українців несуть володільці, розпорядники цих даних", - зазначити в Держспецзвʼязку.

Нагадаємо, Україна за минулий рік пережила найбільшу у світі кількість кібератак, які були організовані та профінансовані урядами інших держав. Згідно з підрахунками, наша країна торік пережила 29 таких атак. За більшістю з них стоять росія та Китай. 

Як повідомляли "Ми-Україна", російські хакери використовують камери відеоспостереження в українських кав’ярнях, щоб слідкувати за переміщенням конвоїв з допомогою для України. 

Головне