Російська загроза: Швеція, Норвегія, Фінляндія та Данія створять спільну протиповітряну оборону

Російська загроза: Швеція, Норвегія, Фінляндія та Данія створять спільну протиповітряну оборону

Російська загроза стала причиною рішення Швеції, Норвегії, Фінляндії та Данії створити об'єднану протиповітряну оборону Північних країн. Відповідну домовленість у п'ятницю, 24 березня, підписали керівники Військово-повітряних сил чотирьох країни, пише Reuters.

Намір полягає в тому, щоб мати можливість діяти спільно на основі вже відомих способів дій в рамках НАТО, йдеться в заявах збройних сил чотирьох країн.

Командувач ВПС Данії генерал-майор Ян Дам наголосив, що "рух з інтеграції військово-повітряних сил був викликаний вторгненням рф в Україну в лютому минулого року".

"Наш об'єднаний флот можна порівняти з великою європейською країною. Ми хочемо об'єднати спостереження за повітряним простором і мати можливість використовувати радіолокаційні дані із систем спостереження один одного", - додав він.

Скільки літаків нараховується в авіапарках Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції

Reuters наводить такі дані про ВПС чотирьох країн:

  • Норвегія - 57 винищувачів F-16 та 37 винищувачів F-35 (+15 останніх замовлено;
  • Швеція – понад 90 літаків Gripens,
  • Фінляндія - 62 винищувачі-бомбардувальники F/A-18 Hornet (замовлено 64 одиниці літаків F-35),
  • Данія - 58 винищувачів F-16 (замовлено 27 штук F-35).

"Проте неясно, скільки з цих літаків перебувають у робочому стані", - додає видання.

Нагадаємо, Швеція та Фінляндія минулого року разом подали заявки на приєднання до НАТО після повномасштабного вторгнення росії в Україну, але зіткнулися з неочікуваними запереченнями з боку Туреччини. Також ратифікувати вступ країн до НАТО має Угорщина. Там голосування парламенту відбудеться з цього приводу відбудеться 31 березня.

23 березня Комітет закордонних справ турецького парламенту схвалив ратифікацію членства Фінляндії в НАТО.

Як писав "Ми-Україна" раніше, країни Євросоюзу помітили суттєве нарощування обсягів закупівлі росією побутової техніки в Центральній Азії. Насамперед рф ввозить пральні машини, фотоапарати та автівки, що були у вжитку. У ЄС вважають, що ці товари росіяни можуть використовувати для ремонту своїх танків та випуску безпілотників

Головне