Армія рф продовжує атакувати ЗСУ боєприпасами з небезпечними хімічними речовинами. У березні таких випадків було зафіксовано 767 випадків, повідомив Генштаб.
"Поруч із звичайними засобами вогневого ураження, противник застосовує боєприпаси такі як К-51 та РГ-ВО, які є засобами боротьби із заворушеннями і заборонені для використання у якості засобів ведення війни. Окрім того, значною є частка боєприпасів, які містять небезпечні хімічні сполуки невстановленого типу", - йдеться у повідомленні.
Від самого початку широкомасштабного російського вторгнення підрозділи радіаційної, хімічної, біологічної розвідки здійснювали безпосередню фіксацію випадків застосування небезпечних хімічних речовин на полі бою. В цілому, з лютого 2023 року зафіксовано 7730 випадків використання хімічних речовин російською армією.
При цьому, як наголошує Генштаб, "з лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру".
Конвенція про заборону хімічної зброї
Конвенція про заборону хімічної зброї — це міжнародний договір, укладений під егідою ООН, який має на меті повну ліквідацію хімічної зброї у всьому світі.
Україна підписала цю конвенцію 13 січня 1993 року в Парижі, а 16 жовтня 1998 року Верховна Рада ратифікувала її Законом № 187-XIV. Відповідно до взятих зобов'язань, наша країна повністю ліквідувала свої запаси хімічної зброї ще на початку 2000-х років.
росія, яка є учасницею конвенції з 1997 року, у вересні 2017 року заявила про" повне знищення" своїх запасів хімічної зброї.
Станом на сьогодні конвенція є однією з найбільш універсальних міжнародних угод у сфері контролю озброєнь. До неї приєднались 190 з 196 держав-членів ООН. Лише чотири країни світу (Північна Корея, Єгипет, Ангола та Південний Судан) досі не підписали цей документ, а Ізраїль і М'янма хоча й підписали, але ще не завершили процес ратифікації.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у лютому росія понад 800 разів застосувала хімічні речовини на фронті.