Російські окупанти працюють над створенням нових пускових майданчиків для безпілотників, щоб мати можливість запускати одночасно близько 500 дронів по території України. Про це повідомив заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв'ю "РБК-Україна".
За словами представника української розвідки, останнім часом росія значно наростила виробництво безпілотних літальних апаратів різних типів, що дозволяє окупантам використовувати від 150 до 200 БПЛА під час однієї масованої атаки.
"Якщо раніше, в 2023 - на початку 2024 року ми знали тільки один "шахед", потім "Герань-1", "Герань-2" і все. На сьогодні спектр цих безпілотних літальних апаратів такий великий, що навіть не завжди можливо на пальцях однієї руки перерахувати: "Герань-1", "Герань-2", "Гарпія", "Гербера", "Пародія" та інші", — зазначив Скібіцький.
Він підкреслив, що російські сили використовують різноманітні типи дронів, включаючи ударні, розвідувальні, а також дрони-приманки без бойового навантаження, які слугують хибними цілями. Така тактика спрямована на перевантаження української системи ППО, ускладнюючи розпізнавання справжніх загроз.
За підрахунками російського командування, у разі виконання їхніх планів на перше півріччя 2025 року, агресор зможе одночасно запускати приблизно 500 безпілотників, що суттєво підвищить інтенсивність атак.
Вадим Скібіцький розповів, що основні цілі російських атак з використанням дронів та ракет не змінилися з осені 2023 року. У документах ворога чітко визначені пріоритетні об'єкти: система управління Збройних сил України, об'єкти військової авіації та аеродроми, критична інфраструктура, особливо енергетична система, газотранспортна система та газові родовища, підприємства оборонно-промислового комплексу.
"Були удари по енергосистемі, причому агресор дещо змінив свою тактику та підходи, якими він зараз теж дуже активно користується. Це підхід, який стосується чіткого визначення і планування – так званий таргетинг, щоб досягти найбільшого ефекту", — зазначив заступник керівника української розвідки.
Він також додав, що останнім часом росія активізувала атаки на українську газотранспортну систему та газові родовища, намагаючись підірвати здатність України забезпечувати власні енергетичні потреби.
Як писали "Ми-Україна" раніше, окупанти атакували Харківщину різними типами зброї. Внаслідок атаки постраждало 10 людей, з них одна дитина.