Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що Альянс розглядає питання посилення протиповітряної оборони України, особливо для захисту критично важливих об'єктів, зокрема ядерної інфраструктури.
На засіданні Ради Україна-НАТО було детально обговорено термінову потребу у додаткових системах протиповітряної оборони. Рютте визнав складність завдання, оскільки у світі наразі немає надлишку таких систем, і більшість наявних задіяні країнами НАТО.
Незважаючи на обмеженість ресурсів, союзники досягли принципової домовленості максимально підтримати Україну. Генсек НАТО наголосив, що будуть докладені всі зусилля для передачі Україні максимально можливої кількості систем ППО.
"Це було обговорено вчора ввечері. Як ви знаєте, у світі ми не маємо надмірного потоку поставок систем протиповітряної оборони. Це означає, що ви маєте завжди розставляти пріоритети. Але було чітке погодження минулого вечора, що допомога Україні, особливо щодо захисту інфраструктури, має бути пріоритетом. Я переконаний, що протягом наступних днів та тижнів союзники зважать, як переконатися, щоб все, що вони можуть поставити в Україну, було поставлено", - додав Рютте.
Особливу увагу буде приділено захисту енергетичної інфраструктури. Рютте запевнив, що протягом найближчих днів та тижнів союзники докладуть максимум зусиль для посилення української системи протиповітряної оборони.
Конкретні деталі щодо типів та кількості систем ППО наразі не розголошуються.
Нагадаємо, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступила з важливою заявою щодо врегулювання війни в Україні, наголосивши на необхідності досягнення справедливого миру.
Як писали "Ми-Україна" раніше, споживання електроенергії станом на ранок 4 грудня в Україні зросло на 1,1% порівняно з попереднім днем.