рф включила окуповані території України у кліматичний звіт: Україна вимагає від ООН реакції

рф включила окуповані території України у кліматичний звіт: Україна вимагає від ООН реакції

росія включила окуповані території України до свого звіту про викиди парникових газів для ООН. Це викликало протести української делегації та активістів на кліматичному саміті COP29 в Баку, пише Reuters.

Російська сторона раніше цього місяця передала до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН) національний звіт про викиди за 2022 рік. У документі вказано, що рф може надати дані лише по 85 із 89 "своїх" територій через "відсутність вихідних даних про землекористування" для окупованих агресором україсньких Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

"росія використовує міжнародні майданчики для легалізації своєї окупації нашої території", – наголосила заступниця голова Міндовкілля України Ольга Юхимчук.

За її словами, Україна звернулася до РКЗК ООН з проханням відреагувати на ці дії рф.

Міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук на саміті COP29 наголосила, що звіти росії по території України підривають цілісність глобальних зусиль у боротьбі зі зміною клімату. У відомстві пояснила, що проблема також полягає в ризику подвійного обліку викидів на територіях, які разом перевищують площу Португалії та Азербайджану. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна на COP29: Гринчук назвала три вагомі цілі участі у Конференції ООН зі зміни клімату

Як відомо, росія вже кілька років включає дані про викиди з окупованого з 2014 року Криму до своїх звітів для РКЗК ООН. У 2020 році вона також додала плани "освоєння" кримських земель до звіту для Глобальної рамкової програми ООН з біорізноманіття.

Професорка права Університету Осло Крістіна Фойгт вважає, що звітність рф про викиди на ТОТ України порушує суверенітет держави.

"Заявляти про викиди, можливо, і не є незаконним, але заявляти про викиди так, начебто вони відбуваються на власній території, тоді як насправді вони виробляються на території іншої країни, є односторонньою заявою, яка порушує міжнародно-правовий статус цієї території", - наголосила вона.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на СОР29 Україна оприлюднила масштаби екологічних збитків від російської агресії за 1000 днів повномасштабної війни - йдеться про 71 мільярдів доларів втрат, 180 мільйонів тонн викидів CO2 та 3 млн гектарів знищених лісів.

Головне