Раїсі в гостях в Асада: навіщо зустрічались президенти Ірану та Сирії

Раїсі в гостях в Асада: навіщо зустрічались президенти Ірану та Сирії

Іранський президент Ібрагім Раїсі провів зустріч зі своїм сирійським колегою Башаром Асадом. Це сталось у столиці Сирії - місті Дамаск - у середу, 3 травня. Зустріч Раїсі та Асада мала на меті "посилити співпрацю між двома союзниками", пише АР.

Іран був відданим прибічником режиму Асада з тієї миті, як навесні 2011 року сирійське народне повстання переросло у повноцінну війну. Більш того, Тегеран відіграв неостанню роль у тому, щоб переломити ситуацію на користь сирійського лідера.

"Уряд і народ Сирії пережили великі труднощі. Сьогодні ми можемо сказати, що ви подолали всі ці проблеми та здобули перемогу, попри погрози та санкції, введені проти вас", - сказав Раїсі в гостях в Асада.

Зустріч Раїсі та Асада збіглася з періодом, коли низка арабських країн погодилась відновити дипломатичні відносини з Сирією. Так, останніми тижнями до Дамаску приїздили міністри закордонних справ Саудівської Аравії та Єгипту. Як відомо, дипвідносини з агресором ці країни розірвали у 2012 році.

Арабські уряди довго уникали "дружби" з сирійським режимом та виключили країну з Ліги арабських держав (ЛАД) з початком громадянської війни в країні у 2011 році. За даним ООН, внаслідок бойових дій в країні загинуло понад 500 000 осіб, а близько 5,6 млн людей стали біженцями. 14 квітня 2023 року у Саудівській Аравії відбулась зустріч представників арабських держав, на якій вони обговорювали можливість поновлення відносин із Сирією та повернення її до ЛАД.

"Америка та її союзники зазнали поразки на всіх фронтах опору і не змогли досягти жодної зі своїх цілей", - заявив напередодні, 2 травня, новий посол Ірану в Сирії Хоссейн Акбарі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у березні сирійський президент Башар Асад приїздив до Москви для зустрічі зі своїм колегою Володимиром Путіним.

Головне