Радянський венеріанський зонд "Космос-482" 10 травня зійшов з орбіти та впав в Індійський океан. Про це повідомило Європейське космічне агентство (ЄКА), яке відстежувало траєкторію об'єкта протягом останніх місяців.
ЄКА вело постійний моніторинг ситуації з "Космосом-482", публікуючи оновлення про траєкторію об'єкта. Останній раз апарат був зафіксований радарними системами над Німеччиною приблизно о 06:30 та 08:04 за центральноєвропейським часом (07:30 - 09:04 за Києвом). Після цього апарат більше не фіксувався, що і підтвердило його вхід в атмосферу та подальше падіння.
Згідно з розрахунками, зонд міг увійти у щільні шари атмосфери о 09:24 за Києвом у точці, розташованій за 560 км на захід від острова Середній Андаман, і впав в Індійський океан західніше Джакарти.
Як відомо, станція була запущена в березні 1972 року з метою дослідження Венери. Через нештатну роботу розгінного блоку апарат не перейшов на міжпланетну траєкторію і залишився на високій еліптичній земній орбіті. Протягом 53 років апарат кружляв навколо Землі, поступово знижуючи висоту своєї орбіти. "Космос-482" являв собою спускний апарат діаметром близько одного метра та масою близько 500 кг.
Науковці передбачали, що апарат впаде на Землю 9-10 травня. Деякі джерела припускали можливість його падіння в південних районах рф, однак на точний час та місце падіння передбачити було складно через вплив сонячної активності на верхні шари атмосфери.
Як писав "Ми-Україна" раніше, супутник NASA зафіксував часткове затемнення Сонця, яке неможливо було побачити з Землі. Явище відбулось 27 квітня.