ПВК “Газпрому”: експерт розповів, кого в неї братимуть та яка з неї може бути користь Україні 

ПВК “Газпрому”: експерт розповів, кого в неї братимуть та яка з неї може бути користь Україні 

Українська розвідка напередодні повідомила про заснування російським “Газпромом” власної приватної військово компанії за прикладом “групи Вагнера” Євгена Пригожина. Створення ПВК “Газпрому” становить великий ризик для усієї Європи, однак, разом з тим, може викликати внутрішній конфлікт в збройних силах росії.

Про це в ефірі “Ми-Україна” розповів Олександр Зеленько, колишній співробітник зовнішньої розвідки КДБ СРСР.

“Створення нової ПВК це дуже важлива межа в російській діяльності. Вони зрозуміли, що армія з оцих “чмобіків” та примусово мобілізованих має низку ефективність. “Вагнерівці” воюють набагато якісніше”, - зазначив він. 

Зеленько зазначив, що поява такої “газпромівської” структури загрожує не лише Україні, а й Європі.  

“Це не російська армія, це не офіційні сили Вони можуть гіпотетично претендувати на охорону та контроль газо- і нафтоперегонів в будь-якій точці світу. І Європа в такому випадку не є винятком. Тобто може бути нова абсолютно безумна ідея Путіна, який може сказати: “на території Польщі є газо- і нафтоперегони, які можуть бути під уларом укронацистів чи англосаксів. Ми туди нікого не відправляємо, а ПВК “Газпрому” надсилає туди своїх охоронців”. Це небезпека розповсюдження ескалації  уже для Європи”, - наголосив Зеленько. 

Він додав, що набирати в ПВК “Газпрому” будуть високомотивованих бійців, найбільш ймовірно, з-поміж ветеранів російських війн.  

З іншої сторони, поява у рф нової ПВК складе конкуренцію компанії Пригожина. Нарощування конкуренції між ними сприятиме зростанню напруги всередині росії, що лише піде на корись Україні. 

“Ми можемо перемогти росію тільки якщо отримаємо аналог 1917 рок всередині рф. Нам потрібна громадянська війна і прямий конфлікт збройних структур всередині рф", - підсумував Зеленько.

Як писав "Ми-Україна" раніше, кількість постраждалих від землетрусу у Туреччині перевищила 40 000 осіб. З-під завалів рятувальники дістали понад 8000 людей.

Головне