Пропозиції "не полетять": Дмитро Кулеба прокоментував мирні "плани" президента Бразилії

Пропозиції

Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва сам вирішує, які його заяви щодо мирних "планів" врегулювання війни в Україні є доречними. Однак будь-які його пропозиції, при яких Україна має поступитися територіями, "не полетять".

Про це повідомило видання BandNews TV з посиланням на слова голови Міністерства закордонних справ України Дмитра Кулеби.

"Це називається мистецтвом дипломатії. Ми залишаємо президенту (Бразилії - ред.) Лулі вирішувати, що він вважає доречним. Але, як я вже сказав, для нас все, що означатиме, що Україна має поступитися територіями, "не полетить", - пояснив очільник зовнішньополітичного відомства.

За словами Кулеби, Україна буде дуже відвертою з цього приводу. Така ситуація вже відбувалась, коли робили зауваження щодо цієї теми.

"По-друге, цей конфлікт не можна заморожувати, цього потрібно уникати за будь-яку ціну", - додав міністр.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко наголосив, що Україна спостерігає за “мирними ініціативами” президента Бразилії Луїса Інасіу Лула да Сілва для завершення війни. Однак закликає не ставитися однаково до країни-агресора та сторони, яка боронить себе. Ніколенко також додав, що Україну не потрібно переконувати, аби закінчити війну, адже вона зазнає страждань та руйнувань. Саме тому Україна прагне припинення російської агресії, але лише на основі формули миру, запропонованої президентом Володимиром Зеленським.

Крім того, спеціальний радник президента Бразилії з питань зовнішньої політики Селсо Аморім планує відвідати Україну. Про це стало відомо після критики промов Луїза Інасіо Лули да Сілви щодо російсько-української війни.

Головне