На Київщині завершили досудове розслідування щодо 27-річного чоловіка, який організував схему продажу талонів “е-черги” до сервісних центрів МВС шляхом втручання в державні ІТ-системи.
Про це повідомляє пресслужба головного управління Нацполіції у Києві.
У листопаді минулого року його викрили працівники Голосіївського управління поліції спільно з оперативниками Департаменту внутрішньої безпеки, кіберполіції та за сприяння Головного сервісного центру МВС під процесуальним керівництвом Голосіївської окружної прокуратури.
За версією слідства, зловмисник через Telegram-бот знаходив клієнтів, охочих отримати електронний талон до сервісних центрів МВС позачергово. Використовуючи власноруч розроблену програму, він незаконно втручався в електронну систему установи, перехоплював активні сесії інших користувачів і резервував місця в черзі на користь своїх клієнтів. Це призводило до блокування реальної черги.
Один такий електронний талон коштував від 1000 гривень. Щодня шахрай генерував до 50 записів, отримуючи оплату на банківські рахунки.
Після затримання йому повідомили про підозру за ч. 5 ст. 361 КК України - несанкціоноване втручання в інформаційні системи, що спричинило порушення їхньої роботи в умовах воєнного стану.
Нині слідство завершене, а матеріали справи направлені до суду. Обвинуваченому загрожує до 15 років позбавлення волі з додатковим обмеженням на зайняття певних посад чи видів діяльності строком до трьох років.
Як писав "Ми-Україна" раніше, працівники військової контррозвідки СБУ затримали неповнолітнього агента спецслужб рф, який збирав дані про локації українських захисників на Харківщині та Дніпропетровщині та передавав їх окупантам.